Sitenin tüm verileri Gold(ücretli) üyeler haricinde 20 gün gecikmelidir. Siteyi güncel görebilmek için öncelikle ücretsiz üye olmanız, sonrasında Gold(ücretli) üyelik işlemlerini yapmanız gerekmektedir. Siteyi incelemek ve ücretsiz üye olmak için TIKLAYINIZ.

Ara ara aklıma gelen diğer hisseleri de beklenti yazımdaki listeye dahil ediyorum. Yazıyı HUP'da gördükçe içeriğini yeniden okuyunuz.
 

    Saygılarımla
    Aydın Eroğlu
     Stratejist
   Finans Yazarı
www.borsaanalizci.com
Twitter: @_Stratejist_


Arkadaşlar, Sitemizin ön yüzünü değiştirelim ve mobil versiyonunu da aktif edelim dedik. Bu yüzden bir yenileme yapıyoruz. Tasarım ve içerik konusundaki çalışmalarımızda fikir desteği vermek isteyen bir kaç arkadaşı dahil edeceğimiz bir test grubu kurmak istiyorum. Özellikle programcı arkadaşların ilgisini bekliyorum. Ancak, özde büyük değişiklikler olmayacağını bilmenizi isterim. Nihayetinde sitedeki tüm verileri kişisel olarak ben girdiğim için, benim iş yükümü ve SPK sınırlamalarını göz önünde tutmanızı istiyorum.

Cari Denge Temmuz'da -5.12 Milyar Dolar Açık Verdi! (Beklenti; -5.27 Milyar Dolar) Cari İşlemler Dengesi Ocak-Temmuz döneminde -25.96 Milyar Dolar Ödemeler Dengesi Net Hata ve Noksan Temmuz ayında +911 Milyon Dolar Ödemeler Dengesi Net Hata ve Noksan Ocak-Temmuz döneminde -3 Milyar 533 Milyon Dolar Temmuz ayında yllıklanmış cari açık -37.11 Milyar Dolar TCMB, Haziran cari açık rakamını -3 Milyar 802 Milyon Dolar olarak revize etti.

Haziran İşsizlik Oranı % 10.2 (Önceki; % 10.2) TÜİK Tarım dışı işsizlik oranı Haziran ayında % 12.2 (Önceki; % 12.2) İşsiz sayısı Haziran ayında 3 Milyon 251 Bin kişi.(Önceki; 3 Milyon 225 Bin) Genç İşsizlik % 20.6 Maalesef büyüme oranımızın artmasına rağmeni işsizlik oranının düşmediğini görüyoruz. Böyle olunca da bir yerlerde bir yanlışlık var diye sorgulamak gerekiyor!   Saygılarımla Aydın Eroğlu Stratejist Finans Yazarı

İlgilenenler için 18 Eylül'de başlayacak olan borsa eğitimi programının bilgilerini paylaşıyorum! Eğitim Programı BORSA GÜNDEM ve INFORCE Finansal Çözümler, Eğitim ve Danışmanlık tarafından organize edilmektedir. Borsayı öğrenmek isteyen veya Borsada yatırım yapan herkesin ilgi odağı olan 0'dan 100'e BORSA eğitimi 18 Eylül'de internet üzerinden başlıyor.

Sanayi Üretimi Temmuz ayında bir önceki aya göre % 2.3 arttı Sanayi Üretimi Temmuz ayında bir önceki yıla göre % 14.5 arttı. (Beklenti; % 9.7, Önceki; % 3.4) Gelen veriler önümüzdeki hafta açıklanacak 3'ncü çeyrek büyümesinin beklentilerde olduğu gibi % 7'nin üzerinde gelmesi ihtimalini güçlendirmiş durumda.   Saygılarımla Aydın Eroğlu Stratejist Finans Yazarı www.borsaanalizci.